info@visionsystems.sk     |   +421 2 6029 7887     |  

Kontrola trhlín

V mesiaci apríl 2019 bol pre jedného z popredných výrobcov pneumatík ukončený vývoj ďalšieho

unikátneho zariadenia z dielne Vision systems.  Ide o zariadenie na kontrolu trhlín na gumených vzorkách. Gumené vzorky, ktoré podliehajú starnutiu sú vystavené O3 a je na nich sledované poškodenie vo forme trhlín.

Naše zariadenie dokáže pomocou sústavy priemyselných kamier s nekomprimovaným obrazom, špeciálneho osvetlenia a unikátneho algoritmu tieto trhliny spoľahlivo detegovať a rozpoznávať s vysokou presnosťou. Vysoká presnosť znamená 58 mikrónov na pixel – čiže zdetegujeme šírku trhliny od veľkosti 0,116 milimetra.

Zariadenie bolo konfigurované tak, aby dokázalo kontrolovať 15 vzoriek pri jednom meraní. Zároveň dokáže automaticky identifikovať aj priemer jednotlivých vzoriek a podľa toho aj prispôsobiť vyhodnocovanie. Zdetegované trhliny dokáže automaticky kategorizovať podľa veľkosti a plochy a z nameraných údajov vytvárať štatistiky.

Zariadenie je stavané do laboratória kontroly kvality. Samozrejme v prípade potreby je možné konštrukciu upraviť a zariadenie umiestniť aj na automatizovanú linku. Podľa slov zákazníka sme prví, ktorí dokázali prísť s riešením, ktoré dokáže detegovať trhliny na čiernych vzorkách a vyriešiť problém pri ich analýze.

 

Najnovšie novinky

Kontrola interierového osvetlenia

15.04.2020 00:00

V auguste 2019 sme realizovali projekt pre kontrolu dielov interiérového osvetlenia vozidla značky Audi. Cieľom bolo za 6 mesiacov vyrobiť 5 EOL testerov pre 5 rôznych dielov interiérového osvetlenia vozidla. Osadené sú v palubovej doske, vo dverách a v bočnej časti stredového.

čítať viac

Kontrola nábytkových dosiek

26.03.2020 00:00

Zákazníkom je výrobca nábytkových dosiek v Českej republike pre nadnárodný koncern IKEA. Cieľom projektu bola kontrola dier, drážok, ich veľkosti a pozície. Zároveň sa robila aj rozmerová kontrola dosiek.

čítať viac